محل تبلیغات شما

لطفا آقایون این مطلبو نخونن من بتونم راحتیه دل سیر بد و بیراه بگم! والا!

هی مد شده همه هی از پرستارا و دکترا و کادردرمانی تشکر می کنن تو این روزای کرونایی! البته تشکر به جاییه.واقعا دارن زحمتمی کشن. شکی درش نیست.

اما آیا واقعا تو این روزا فقط باید از اینعزیزان تشکر کرد؟! چی؟! سوپریا؟ رفتگرا؟ خدماتیا؟ بله بله از این عزیزان هم بایدتشکر کرد.دارن زحمت می کشن.قبول. ولی من منظورم اونا نبود الان! :|

بابا همه ی این زحمت کش ها یه طرف، ما خانمهای خونه یه طرف!

والا به خدا تو این روزای کرونایی پدرمون دراومد! بیشترین فشار رو دوش ماها افتاده تو هر خونه!

شما دقت کن:

-         همه ی وعده ها رو ما باید آشپزی کنیم (دیگه هم نمیشه از بیرون غذا سفارش داد!)و تازه این وسط باید دائما فک کنیم (خانم ها خوب می دونن فک کردن به این که چیدرست کنم، از خود اون چیزی که می خوان درست کنن به مراتب سخت تره! ولی عمرا آقایوناین معضل رو بفهمن!:| ) ببینیم چه غذایی سالمه، چه غذایی مقویه، چه غذایی تقویتکننده ی سیستم ایمنی بدنه، چه غذایی.! بعد تازه همزمان فک کنیم ببینیم کی چهغذایی دوس داره، کی چی هوس کرده، در ضمن تکراری نباشه، در ضمن موادشو داشته باشیمو تندتند آقای همسرو نفرستیم بره خرید و از الان تا دو هفته ی دیگه رو پیشبینیکنیم که خریدها با فاصله اتفاق بیفته و . بعد تازه این وسط گاهی چیزای ژیگولمتنوع درست کنیم که حال و هوای اعضای خانواده عوض بشه و شاد بشن!

-         بچه ها دائما تو خونه ن و حوصله شون سر میره و از سر و کوله مون بالا می رن وباید کلی بازی جدید اختراع کنیم که اینا روز رو با کمترین آسیب به لوازم منزل(!)بگذرونن. (حالا من فعلا فقط یه وروجک تو خونه دارم ولی خب همین برا کل روزم بسه!)

-         هرررر چیزی که از بیرون خریده میشه رو باید ضدعفونی کنیم. ینی از بستنی وآبنبات چوبی(!) که مجبوریم با کف و اسکاج بشوریمشون تااااا گوجه و هویج و پیاز وماست و سبزی و پوشک بچه و خرما و کشمش!! بقیه ی چیزا که قابل شستشو نیس، هم بایدبه طرق مخصوص خودش ضدعفونی بشه. داستانی داریم اصن!

-         نظارت شدید و ویژه باید بکنیم بر آقایون که از سر کار میان خونه که خوب سرتاپاضدعفونی بشن بعد بیان داخل! و مثلا یهو همینجوری شیرجه نزنن بخوان لپ بچه رو بکشن!:-/ به شدت باید مواظب بود که نپیچونن!! که همون لباسا رو نیارن تو، موبایل،سوئیچ، عینک و . همه باید ضدعفونی بشه.ووووییییییی.!

-         باید زندگی بدون بازار رو تحمل کنیم! می فهمین زندگی بدون بازار ینی چی؟!!!ینی زنبور بدون عسل قابل تصوره ولی زندگی بدون بازار نه!! مجبوریم همه ش بمونیم توخونه و با خاطرات بازارگردی هامون تنفس کنیم فعلا!! بعد تازه، مثلا یه سری چیزاییهست  ضروریه برا خونه ولی باید خودت بخری،مث سبزی جات و اینا که خب هیچی دیگه.مجبوریم از صفر تا صد توصیف کنیم برا آقایهمسر که دقیقا چیو چه شکلی و با چه شرایطی بخره! بعد می بینی مثلا رفته به جایکاهو، کلم خریده! :|

-         بخش زیادی از زندگی موفق یک زن موفق در همزیستی و هم کلامی و غیبت حتی(!) بارفقاش هست که نیازه حتتتتما چشم تو چشم این اتفاق رقم بیفته که خب کرونا موجب شدهاز همینم محروم بشیم! با این حال صد رحمت به فجازی! ینی خدا شاهده من روزی هزاربار خدا رو شکر می کنم که مثلا تو این ایام قرنطینه تو دهه ی 60 یا حتی 70 و 80 نیستیم!

-         یکی از اصلی ترین وظایف ما خانم ها این روزا شاد نگه داشتن محیط خونه ست.باید به همه انرژی مثبت بدیم و همه رو بخندونیم و به همه کمک کنیم و خلاصه نشاطخونه رو حفظ کنیم.

-         دیگه از اونایی که شوهرهاشون سر کار نمی رن این مدت و تو خونه ورِ دلشون نشستننگم براتون که طفلکیا اصن ماجرایی دارن. ینی ده برابر اون پرستاری که تو بخشکرونا هست، اینا اجر می برن. به جان خودم! خانم ها تایید می فرمایین دیگه؟!

-         همه ی این کارا مضافن بر کارای روتین خونه که همیشه و در تمام ایام سال برعهده ی ماست و هرگز مرخصی نداریم.

خلاصه. زندگی سخت و فرسایشی شده. و به نظرم توی خانواده این سختی بیش ازهمه برا ما خانم هاست. کاش بقیه ی اعضای خانواده قدردان باشن و بدونن که ما همآدمیم و شارژمون تموم میشه و نیازه گاهی یکی شارژمون کنه. نیازه گاهی استراحتکنیم. نیازه گاهی یکی کمک مون کنه. نیازه گاهی وقتمون برا خودمون باشه. نیازهگاهی یکی دیگه ما رو شاد کنه تا ما هم بتونیم کل خانواده رو شاد کنیم. ما همگاهی کم میاریم. ما هم گاهی انگیزه می خواییم. ما هم گاهی نیاز داریم یکیدلسوزی کنه برامون. ما هم آدمیم. کاش درک بشیم.ما مدافعان خانواده.

توضیحات: همه ی اینا رو می تونم تحملکنم. ولی دیگه دوری از مامانم رو نه. هیچ وقت نشده بود این همه وقت مادرم رونبینم.دیگه طاقتم داره طاق میشه. لعنت به کرونا :(

مصیبتی به اسم غیبت

نشانه هایی از مهدی(عج)

روز جهانی شیر مادر

رو ,کنیم ,تو ,خونه ,هم ,ی ,ما هم ,چه غذایی ,نیازه گاهی ,تو این ,همه ی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ شخصی رضا شرافت - تدریس دروس تخصصی حسابداری Angel's receptions عسل خالص، طبیعی و ممتاز کوهستان، مرغوبترین عسل ایران گن لاغری دنیای ثبت اجتماعی بارانا relriedafi ملت عشق شرکت آب و فاضلاب استان لرستان